Jak postawić płot betonowy?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak postawić płot betonowy?
Rafał zapytał 3 lata temu

Jak postawić płot betonowy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Płot betonowy to droższy, ale jednocześnie bardziej solidny rodzaj ogrodzenia. Można go spotkać na wielu polskich podwórkach. W tym artykule odpowiemy na pytanie: jak postawić płot betonowy oraz wyjaśnimy ogólnie, co należy zrobić przed tą czynnością?
 
Odpowiednie przygotowanie
Na początku trzeba rozplanować takie ogrodzenie – przygotować grunt i dokładnie wymierzyć m.in. odstępy na miejsca, w których staną słupki. Tylko wtedy będzie się mieć pewność, że płot spełni swoją funkcję. Wysokość słupków, ilość przęseł i ich rozstaw, szerokość bramy, a także miejsce, gdzie znajdą się furtki – na te elementy także powinno się zwrócić uwagę.
 
Jak postawić płot betonowy – najważniejsze kroki
Kiedy już decyzje związane z wyglądem płotu i jego wymiarami będą podjęte, czas rozpocząć prace dotyczące montażu. Czy to trudne zadanie? Nie, ale i tak warto skorzystać z pomocy doświadczonych i najlepiej silnych fachowców (poszczególne przęsła są bowiem ciężkie).
 
Pierwszy etap to oczywiście sprawdzenie powierzchni fundamentu (ławy żelbetowej). Jeżeli jest równa, to można przejść do kolejnych prac. Należy wmontować zbrojenie słupków i przęseł. Beton, którym zalewa się podmurówkę, musi mieć odpowiednią klasę i konsystencję. A same przęsła trzeba montować tuż po ułożeniu bloczków. Ostatnim krokiem będzie przykrycie płotu daszkami.