Jak odstraszyć wróble z balkonu?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak odstraszyć wróble z balkonu?
Bartłomiej zapytał 3 lata temu

Jak odstraszyć wróble z balkonu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wróble to małe ptaki, które coraz rzadziej spotyka się na wsiach. Przeniosły się one bowiem do miasta. Ale czy to znaczy, że ludzie mieszkający w blokach i kamienicach są z tego powodu zadowoleni? Niekoniecznie. Dlaczego? Bo ptaki te zanieczyszczają swoimi odchodami balkony i parapety. Na szczęście są domowe metody na to, jak odstraszyć wróble z balkonu.

Dwa sposoby na wróble

Wystarczy np. użyć płyty CD, którą powiesimy za pomocą sznurka albo młotka i gwoździa. Kiedy promienie słoneczne odbiją się od błyszczącej powierzchni, żaden wróbel nie zbliży się do parapetu. Jeżeli płyta nie spełni swojego zadania, to warto skorzystać z odpowiednich zapachów, których ptaki nie lubią. Najlepszy będzie ocet albo płyn do naczyń, którymi należy codziennie przetrzeć powierzchnie balkonu.

Jak odstraszyć wróble z balkonu – bardziej skuteczne metody

Jeszcze ciekawsze i pewniejsze okażą się gotowe do zakupienia akcesoria, jak chociażby specjalne, stępione kolce na parapet albo urządzenia emitujące ultradźwięki – idealne do przepłoszenia małego i dużego ptactwa. Warto też przymocować do widocznego miejsca wroga wróbli, czyli np. drapieżnego kruka. Oczywiści mowa o imitacji, a nie o prawdziwym ptaszysku.