Jak negocjować cenę samochodu?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak negocjować cenę samochodu?
Jerzy zapytał 3 lata temu

Jak negocjować cenę samochodu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z koniecznością zapłacenia ceny umownej. Z reguły sprzedawca zamieszcza w ogłoszeniu cenę sprzedawanego auta, nie oznacza to jednak, że na skutek negocjacji jej nie obniży. Negocjacja ceny nie jest trudna.
 
Kiedy negocjować cenę samochodu?
Największym błędem jest negocjowanie ceny samochodu już w momencie pierwszej rozmowy telefonicznej. Sprzedawca szybko zrozumie, że kupującemu zależy na tym, by kupić auto za półdarmo i na pewno nie będzie skłonny do negocjacji.
 
Jak negocjować cenę auta?
Warto sobie odpowiedzieć na pytanie jak negocjować cenę samochodu. Na pewno nie pomogą słowa o niskich zarobkach i trudnej sytuacji finansowej. Sprzedawca może odpowiedzieć, że w takim razie kupujący powinien poszukać tańszego samochodu. Pretekstem do negocjacji mogą być wykryte usterki w aucie, rzeczy, które trzeba naprawić lub poprawić. Przy starszym samochodzie i z tą formą negocjacji trzeba uważać, by sprzedawca nie odpowiedział, że auto jest stare i naturalne są ślady jego zużycia. Zawsze pomaga przyjazne podejście i negocjacje polegające na propozycjach cenowych z obu stron. Negocjując w ten sposób, zawsze udaje się obniżyć cenę samochodu na tyle, by obie strony transakcji były z tego zadowolone.