Jak napompować koło w samochodzie?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak napompować koło w samochodzie?
Aneta zapytał 3 lata temu

Jak napompować koło w samochodzie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Właściwie ciśnienie powietrza w ogumieniu samochodu jest bardzo istotne. Zwiększa komfort jazdy i wpływa na zużycie paliwa, warto więc od czasu do czasu sprawdzić jego poziom i w razie potrzeby dopompować do prawidłowych wartości.
 
Prawidłowe wartości ciśnienia w oponach danego pojazdu
Prawidłowe wartości ciśnienia w przednich i tylnych kołach pojazdu można znaleźć w instrukcji obsługi. Najczęściej są też na naklejce przy drzwiach kierowcy, w wewnętrznej części słupka drzwiowego. Jak napompować koło w samochodzie do prawidłowych wartości? Posiadając kompresor z ciśnieniomierzem, można pompować koła w warunkach domowych. Wystarczy odkręcić zatyczkę zaworu powietrza, zapiąć końcówkę do pompowania i pompować do momentu aż na zegarze pomiarowym pokażą się oczekiwane wartości ciśnienia.
 
Pompowanie na stacji benzynowej
Praktycznie ka każdej stacji benzynowej są kompresory powietrza z elektroniczną regulacją. Tu pompowanie jest prostsze. Przed jego rozpoczęciem przyciskami przy wyświetlaczu ustawia się oczekiwaną wartość ciśnienia i uruchamia kompresor. Po zapięciu na zaworze koła końcówki do pompowania, zacznie się ono automatycznie i zakończy w chwili uzyskania oczekiwanego ciśnienia. Kompresor najczęściej powiadamia o tym sygnałem dźwiękowym. Wtedy można odpiąć wąż kompresora z zaworu koła, zakręcić zatyczkę zaworu i przystąpić do pompowania kolejnego koła. Zawsze też trzeba pamiętać o uzupełnieniu powietrza w kole zapasowym.