Jak długo robi się prawo jazdy?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak długo robi się prawo jazdy?
Klaudia zapytał 3 lata temu

Jak długo robi się prawo jazdy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wiele młodych osób zbliżając się do osiągnięcia wieku pełnoletności, czyli 18 lat, przymierza się do zdobycia upragnionego prawa jazdy, by móc całkowicie samodzielnie wsiąść za kółko.

Także nieco starsze osoby, które dotychczas nie potrzebowały tego rodzaju uprawnień, decydują się na podniesienie swoich umiejętności w tym zakresie, bo bywa to, na przykład, wymagane przez pracodawcę.

Podczas przygotowywania się do uzyskania tego dokumentu, nie da się nie zadać sobie pytania, jak długo robi się prawo jazdy?

Zdobycie prawa jazdy wiąże się z koniecznością zdania egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Obecnie nie ma wymogu uczestniczenia w zajęciach teoretycznych w szkole nauki jazdy – do tej części egzaminu można przygotować się samodzielnie.

Natomiast przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego, sprawdzającego umiejętności prowadzenia pojazdu istnieje już wymóg odbycia kursu w szkole nauki jazdy w wymiarze 30 godzin. W zależności od potrzeb kursanta godzin tych można wypracować więcej. Grunt, aby osiągnąć cel jakim jest bezproblemowe zdanie egzaminu oraz nabycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Podsumowując, całkowity czas wyrobienia prawa jazdy jest kwestią dosyć indywidualną. Z jednej strony zależy od motywacji i determinacji kursanta, z drugiej zaś od jego możliwości poświęcenia czasu na niezbędne przygotowania.