Co to jest punkt elektryczny?

PytaniaKategoria: InneCo to jest punkt elektryczny?
Jacek zapytał 3 lata temu

Co to jest punkt elektryczny?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Co to jest punkt elektryczny? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż trudno tu o jednoznaczną definicję. Jednak najprościej rzecz ujmując, punkt elektryczny to takie miejsce w instalacji elektrycznej, z którego można pobrać prąd.

Przykładami takich punktów jest zwykłe gniazdko 230V, a także wypust telefonu, Internetu, czujek alarmowych i temu podobnych oraz listwy do przeprowadzenia przewodów, na przykład do telewizorów i wiele, wiele innych.

Jak widać, punkt dostępowy to dość ogólne słowo, które swoim zakresem obejmuje wiele różnych pojęć. Warto o tym wiedzieć, podczas zlecania projektu i montażu sieci elektrycznej. Dopytaj swojego wykonawcę, co dokładnie on wpisuje w ramy punktu elektrycznego. Jest to o tyle istotne, że za każdy taki jeden punkt w instalacji elektrycznej naliczana jest opłata. Upewnij się, że firma nie próbuje dodatkowo zarobić na punktach elektrycznych, co niestety jest częste. Takie wykorzystywanie klientów jest wszechobecne, ze względu na słabą znajomość elektryki zleceniodawców.