Ból wszystkich zębów- jak sobie ulżyć?

Ból wszystkich zębów- jak sobie ulżyć?

Każdy, kto choć raz zmagał się z bólem zębów, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jaki jest on problematyczny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ból zębów jest promieniujący i wraca do nas ze zmiennym natężeniem. Jednak co zrobić kiedy bolą wszystkie zęby?

Ból wszystkich zębów- czy to możliwe?

Większość z nas co najmniej raz w życiu doświadczyła bólu zębów. Zwykle może mieć on różne podłoża, jednak najczęściej sprowadza się on do bólu jednego, konkretnego zęba. Taki ból może pojawić się w przebiegu różnorodnych schorzeń, a także występuje w momencie, kiedy wyżynają się nam zęby mądrości czyli ósemki. Jednak czy można spotkać się z bólem wszystkich zębów? Niestety, taki ból jest możliwy. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od DentInfo.pl, nie jest on wcale wynikiem promieniowania bólu od jednego zęba, na wszystkie pozostałe, które znajdują się w szczęce. Ból wszystkich zębów jest jak najbardziej realnym zjawiskiem. Wówczas odczuwamy silne dolegliwości, które obejmują zarówno górną jak i dolną szczękę. Co więcej ból ten uniemożliwia nam wręcz funkcjonowanie, ze względu na swoje nasilenie. Towarzyszą mu zawsze również inne objawy, które sprowadzają się do niezwykle silnego bólu głowy, nudności, a także bólu kłującego w okolicy ucha. Nie da się ukryć, że dodatkowo objawy mogą nasilać się przez stres i szereg zmartwień jaki ten ból wywołuje. Jednak co zrobić kiedy bolą wszystkie zęby?

Dlaczego bolą wszystkie zęby?

Nie da się ukryć, że ból wszystkich zębów nie jest dość powszechnym zjawiskiem. Wiele osób wówczas zastanawia się co zrobić i gdzie szukać pomocy? Otóż zanim poznamy odpowiedź na te pytania, warto uświadomić sobie, co może być przyczyną tej nietypowej dolegliwości. W pierwszej kolejności można za to obwiniać stan zapalny jaki rozwija się w okolicy przyzębia. Oczywiście na samym początku, z pewnością odczuwaliśmy niewielkie objawy bólowe, jednak z racji tego, że na jakiś czas one ustąpiły, nie podjęte zostały żadne działania. Okazuje się, że stan zapalny przyzębia w tym czasie sukcesywnie się rozwijał i obejmował coraz to większą ilość tkanek. W efekcie rozwinął się on do postaci zaawansowanej, a rezultatem jest pojawienie się bólu wszystkich zębów. Kolejnym powodem zaistnienia takiego stanu rzeczy może być infekcja bakteryjna zębów oraz dziąseł. Zwykle rozwija się ona na początku bez większych objawów. Niemniej jednak bakterie w jamie ustnej mają idealne warunki do tego by się szybko namnożyć. W efekcie pojawiają się ropnie przy zębach, które stopniowo obejmują ich coraz więcej. Wówczas dolegliwości bólowe które odczuwamy w odniesieniu do wszystkich zębów będą mieć charakter nawracający, a my będziemy czuć, że cała nasza jama ustna pulsuje. Oczywiście podłożem bólu wszystkich zębów może być także wiele problemów związany z kościami szczęki, a także nawet i z rozwojem próchnicy. Najgorszym możliwym wypadkiem jest rozwijanie się paradontozy. Jest to szczególnie niebezpieczna choroba, gdyż wpływa ona na korzenie zębów, a co za tym idzie doprowadza do ich całkowitego wypadnięcia.

Co robić kiedy bolą wszystkie zęby? Nie zwlekaj z wizytą u stomatologa!

Co zrobić kiedy bolą wszystkie zęby? Zwykle większość z nas wpada w panikę i szuka natychmiastowej pomocy. Jednak pierwsze co powinniśmy zrobić, to umówić wizytę u stomatologa w jak najszybszym terminie. Warto podkreślić w rozmowie ze stomatologiem, że sytuacja jest naprawdę wyjątkowa i wymaga niezwykle szybkiej reakcji. Jeśli nie udało nam się umówić wizyty na ten sam dzień, wówczas z pewnością została ona zarezerwowana na dzień następny. Z bólem wszystkich zębów z pewnością nie da się normalnie funkcjonować, więc powinniśmy podjąć doraźne środki, które go uśmierzą. W pierwszej kolejności zastosujmy środki przeciwbólowe. Pamiętajmy, by nie przekraczać zalecanej dawki, którą najczęściej jest 4 tabletki po 100 miligramów na dzień. Kolejno co możemy zrobić to wypłukać jamę ustną naparem szałwii lekarskiej. Zioło to łagodzi stany zapalne, a także działa niezwykle kojąco, więc może przynieść nam ulgę. Taką płukankę możemy stosować nawet kilkanaście razy na dzień.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *